Etkili Zayıflama Yöntemleri

Anasayfa / Blog / Etkili Zayıflama Yöntemleri
Etkili Zayıflama Yöntemleri

Etkili Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamak için elinizden geleni yapıp hala sonuç alamıyorsanız, önünüze farkında olmadan bazı engeller koyuyorsunuz demektir. Etkili bir şekilde zayıflamak için bu 6 önerimi mutlaka okuyun.

  1. Sürekli diyet yapmayın.  Sürekli zayıflayabilmek için birçok diyeti denemeyi bırakın. Az yiyerek birkaç kilo verebilirsiniz ama vücudunuza büyük zarar verirsiniz. Kas, bağ ve destek dokusu kaybı olacağı için vücut kendini korumaya çalışacaktır. Daha dirençli ve daha dik olabilmek için sizi yemeğe yönlendirecektir. Metabolizmanız aza alışırsa kilo vermek epey zorlaşır.
  2. Yasaklar koymayın. Ben de 100 kilolara çıktığım zamanlar zayıflamaya çalıştığımda ilk başta hiç tatlı yemeyerek yapmaya çalışıyordum. Çünkü eğer o bisküviyi ya da böreği yersem kilo alacakmışım düşüncesindeydim. Ve bu tarz yiyeceklerle yasak koyduğum için bir süre sonra dondurma kabının kaşıklarken kendimi buluyordum. Vee hoop yeniden başa diyeti daha sıkı bir şekilde yapmaya çalışıyordum. Oysaki öğrendikçe aslında her şeyden canım istediğinde belirli bir ölçüde yiyip zayıflamaya devam edebileceğimi deneyimledim.
  3. Sizi tok tutacak besinlere yer verin. Tam tahıllı ürünler, kurubaklagiller, sebze ve meyveler lif açısından zengin olduğu için sizi tok tutacaktır. Aynı zamanda her öğünde yoğurt, et, tavuk, balık gibi protein kaynaklarından birine yer vermek de tokluk sağlar.
  4. Porsiyonlara dikkat edin. Evde yemek yerken eğer ekmek sepetini önünüze koyuyorsanız bu sizi daha fazla yemeğe yöneltebilir. Neye ihtiyacınız varsa önünüze o kadar koyun. Dışarda yemek yerken de önce tabağınıza alın her şeyi bir meze sofrasıysa. Ne kadar tüketeceğinizi önce bir görün. Yemek siparişi verecekseniz de porsiyona dikkat edin.
  5. Yavaş yiyin. Hızlı neden yemek yediğinizi sorgulayın. Uzun süre kendinizi aç bırakmış olabilirsiniz. Ya da duygularla baş edebilmek için biran önce yemek yiyerek mutlu olmaya çalışıyor da olabilirsiniz.
  6. Vücudunuzu tanıyın. Hangi yiyecekleri yediğinizde daha tok kalıyorsunuz bir düşünün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.