Hakkımda

Home / Hakkımda

Cemre Yamaner, Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi süresince birçok hastane, kamu ve özel sağlık kuruluşlarında farklı konularda stajlar yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletindeki Framingham State Üniversite’sinin ‘’Food Science and Nutrition Science’’ yüksek lisans programına kabul aldı. Bir dönem çalışmalarını yaptıktan sonra İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü yüksek lisans programına geçiş yapıp eğitimini başarı ile tamamladı. 2009 yılından beri aktif iş yaşamı içerisinde yer alan Yamaner, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Uluslararası organizasyonlarda gönüllü olarak çalıştı.

Üniversite ve yüksek lisans dönemlerinde sektörde deneyim elde etmek ve stajları tamamlamak için Özel İstanbul Medipol Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gata Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Universal Çamlıca Alman Hastanesi, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Vakıfbank Spor Kulübü, Bahçelievler Medical Park ve Besintek İnternet Servisi’nde çalışmalar yaptı.

Akademik hayatını başarılar ile sürdüren Yamaner’in yüksek lisans tezi 27. Uluslararası Tarım ve Endüstriyel Gıda Kongresi’nde, lisans tezi ise 22. Ulusal Biyoloji Kongresi’nde sözlü sunum olarak yer aldığı gibi uluslararası yayınlar tarafından yayınlanarak birçok teze ilham kaynağı olmaktadır.

Rimini Wellness, Fitness, Wellness and Sports on Stage, ‘’Beslenmenin Dünü, Bugünü ve Yarını‘’ 3. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi, Metabolik-Bariatrik Cerrahide Beslenme Yaklaşımı ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu,  6. Uluslararası Obezite Kongresi, İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali, Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi gibi birçok kongre ve organizasyonlarda da yer almıştır.

Katıldığı bazı büyük projeler Türkiye çapında ses getirmiş, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İstanbul Medipol Üniversitesi tarafından yürütülen ‘’0-24 Ay Arası çocukları olan Annelerin Anne Sütü ve Tamamlayıcı Beslenme Konusunda Bilgi Tutum ve Davranışlarının Belirlenmesi‘’ projesi, Türkiye Futbol Federasyonu- ÜLKER Futbol Köyleri kapsamında Sabri Ülker Vakfı ve Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen “Çocuklar için Futbol’’ projesi, T.C Milli Eğitim Bakanlığı ve Sabri Ülker Vakfı işbirliği ile Türkiye’de 10 ilde 500 okulda ilköğretim okulunda düzenlenen ‘’Yemekte Denge’’ projesi bunlardan bazılarıdır.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı, ReLife Sağlıklı Yaşam Merkezi, Estethica Levent ve Ataşehir Hastanesi ve Sports International Spor Merkezinde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmış olup Danone Early Life Nutrition, Özel Üsküdar SEV Eğitim Kurumları, İleri Nesil Okulları gibi birçok kuruma danışmanlık yapmakta şu anda aktif olarak Elma Beslenme Merkezi’nde beslenme ve diyet danışmanlık hizmeti vermektedir.